Topné panely české výroby

Extrémně účinný a úsporný systém vytápění

Logo společnosti MP ELTOP s.r.o.

České topné panely vyráběné na míru

MP ELTOP s.r.o. se zabývá výrobou topných infrapanelů. V tomto oboru máme již více než 25 let zkušeností a naše produkty jsou českého původu. Infratopení je velmi účinný a úsporný systém vytápění, který vytváří člověku příjemné a přirozené sálavé teplo. Panely mají velmi dlouhou životnost a jsou bezporuchové, instalace panelů je snadná a rychlá. Jsou ideálním řešením pro každého, kdo hledá bezúdržbové a kvalitní vytápění.

Proč zvolit sálavé topné panely k vytápění?

Výsoká úspornost

Infrapanely patří mezi nejúspornější systémy vytápění. Infračervené paprsky přímo hřejí těla, což ušetří energii na vyhřívání vzduchu. Teplo se snadněji udržuje v místnosti díky vyšší povrchové teplotě zdí. Topné panely lze ovládat pomocí termostatu a může se nastavit automatické vypnutí. Kromě toho mají téměř nulové náklady na údržbu.

Ideální pro zdraví

Infrapanely mají pozitivní dopad na zdraví, jelikož vysušují zdi a zabíjejí plíseň. Díky tomu v místnostech nemáte vlhké prostředí a nedochází k dýchacím potížím, alergiím či astmatu. Infrapanely jsou tiché a topí bez nežádoucího víření prachu a alergenů. Navíc nevypouští do ovzduší žádný kouř, prachové částečky ani jiné toxické látky.

Tepelná pohoda

Jednou z největších výhod infratopení oproti konvekčnímu vytápění je zajištění komfortního pocitu tepelné pohody. Tepelná pohoda je zajištěna nízkým rozdílem mezi teplotou podlahy a stropu (pouze okolo 1°C) a také přímo vlastnostmi infračervených paprsků, které hřejí přímo nás a ne vzduch okolo.

 

Jaké varianty topných panelů máme vystavené?

Topný panel „Klasik“

Topný panel s čistým a jednoduchým designem

Detail topného panelu "Klasik" české výroby od společnosti MP ELTOP s.r.o.

Topný panel „KLASIK“ je základním provedením infrapanelu. Jedná se o nejjednodušší a nejprodávanější model. Rám topného sálavého infrapanelu je kovový a následně opatřený nástřikem práškovou barvou. Barvu lze individuálně upravovat na přání zákazníka, základem je však bílá. Topná uhlíková deska je vsazená do kovového rámu a ze zadní strany je krytá izolační vrstvou spolu s hliníkovou fólií pro zajištění odrazu tepla do místnosti.

Topný panel „Masiv“

Nadčasový design nejen pro milovníky dřeva

Detail topného panelu "Masiv" české výroby od společnosti MP ELTOP s.r.o.

Topný sálavý infrapanel „MASIV“  rám vyrobený z kvalitního masivního dřeva a následně opatřený bezbarvým lakem. K výrobě rámů používáme kvalitní dubové nebo bukové dřevo, které velice dobře zachovává tvar a vyniká svoji odolností. Na přání zákazníka dokážeme zajistit výrobu rámu i z dalších druhů dřeva (olše, smrk, borovice,…).

Topná deska je na povrchu upravená vrstvou křemičitého písku a barvy. Hrubý povrch topného panelu zajišťuje několikanásobné zvětšení plochy, která vyzařuje teplo do okolí, a zvyšuje tak účinnost panelu. Topná uhlíková deska je vsazená do dřevěného rámu a ze zadní strany je krytá izolační vrstvou spolu s hliníkovou fólií pro zajištění odrazu tepla do místnosti.

Topný panel „Hliník“

Elegantní topné těleso s hladkým a nízkým rámem

  topného panelu "Hliník" české výroby od společnosti MP ELTOP s.r.o.

Topný sálavý infrapanel „HLINÍK“ má rám vyrobený z hliníkového profilu. Toto provedení rámu je nejelegantnější z naší nabídky. Díky vlastnostem hliníku je tvarově i barevně stálé. Ze zadní strany je topný panel krytý pozinkovaným plechem, který zajišťuje příčnou tuhost rámu a také zvyšuje estetické kvality topného tělesa.

Topná deska je na povrchu upravená vrstvou křemičitého písku a barvy. Hrubý povrch topného panelu zajišťuje několikanásobné zvětšení plochy, která vyzařuje teplo do okolí, a zvyšuje tak účinnost panelu. Topná uhlíková deska je vsazená do hliníkového rámu a ze zadní strany je krytá izolační vrstvou spolu s hliníkovou fólií pro zajištění odrazu tepla do místnosti.

Topný panel doporučujeme umisťovat na strop, kde dojde k nejlepšímu rozložení tepla po místnosti a největší efektivitě.

Jaké jsou nejčastější otázky k topným panelům?

Jak sálavé topné panely fungují?

Princip vytápění sálavým topením je velmi podobný Slunci. Panel vytápí pomocí infravln, které ohřívají primárně předměty, jako je podlaha, obklady a stěny. Od nich se pak ohřívá vzduch v místnosti. Na rozdíl od například přímotopů, které ohřívají pouze vzduch, sálavé topení má lepší tepelnou setrvačnost, tzn. místnost nevychladne okamžitě poté, co otevřete okna, a vyvětráte. Pouze se vymění vzduch, teplo naakumulované v podlahách a zdech zůstane.

Pro koho a kam jsou topné panely vhodné?

Sálavé topné panely jsou vhodné do jakýchkoli vnitřních prostor. Mimořádně vhodné jsou například pro alergiky, protože nevíří prach. Jsou naprosto tiché. Není problém umístit je do prostoru s pohybem dětí, do zdravotnických zařízení a také do rodinných domů či kanceláří.

Jaký příkon topného panelu je pro mě vhodný?

Příkon topných panelů závisí na tom, do jakých prostor je umisťujeme, jak jsou izolované, jak vysoko mají stropy a na dalších faktorech. Proto je vždy vhodné kontaktovat nás s konkrétním dotazem a my Vám pomůžeme navrhnout vhodný příkon přímo pro Vás.

Kam se topné panely umisťují?

Panely je nejlepší umístit na strop, odkud nejlépe distribuují teplo do okolí a hlavně Vám nepřekáží. Nedají se umisťovat nad vysoké předměty typu skříň, kuchyňská linka atd. Lze je namontovat také na stěnu, nesmíte však do jejich bezprostřední blízkosti umisťovat nábytek, nic o ně neopírat a podobně. Standardně na stěnu umisťujeme topné obrazy dělané na zakázku.

Je lepší instalovat jeden silný panel nebo více slabších?

Vždy je lepší instalovat dva méně výkonné panely místo jednoho silného. Teplo se lépe rozloží, působí na větší ploše, není tak silné a lépe místnost prohřeje. Celkově je také mnohem příjemnější.

Mohu si topný panel navrhnout sám?

Pokud jde o panely vyráběné na zakázku, velice rádi Vám vyjdeme vstříc a pokusíme se maximálně vyhovět Vašim požadavkům. Desky i kovové rámy panelů je možno lakovat vzorníkem RAL, na desky se dají tisknout fotky a Vámi vybrané obrázky, dřevěným rámům je možno měnit tvar, povrchové úpravy i druh použitého dřeva. Zakázkově navrhnutých panelů už jsme vyrobili mnoho, neváhejte nás proto prosím kontaktovat.

Není teplo, které jde od stropu nepříjemné?

Nemusíte se bát, že by Vám teplo bylo jakýmkoli způsobem nepříjemné nebo Vás omezovalo. Sálavé teplo je přirozené a není nijak agresivní. Pokud máte nižší stropy, zohledňujeme tento fakt při návrhu příkonu topení automaticky.

Kdo mi topný panel namontuje?

Topný panel Vám namontuje Váš elektrikář, po předchozí domluvě Vám zajistíme montáž i my.

Je na topný panel garantovaná záruka?

Ano, výrobce garantuje záruku 10 let na funkci topných panelů.

Jak se panel reguluje a ovládá?

Topný panel se dá regulovat pomocí termostatu, nebo Vám ho můžeme dodat s koncovkou do klasické zásuvky a čas topení si můžete regulovat sami.

Jaká je povrchová teplota panelu?

Povrchová teplota panelu se pohybuje od 100°C do 130°C. Nemusíte se však bát, že byste se spálili, povrch není tak horký, aby Vám způsobil jakékoliv popáleniny. Na zadní straně je tepelná izolace, takže směrem ke stropu nejde zdaleka tak vysoká teplota jako dopředu. Není tak problém umístit topení ani například do chat s dřevěným obkladem stropu.

Prozkoumejte designy topných panelů v kamenném showroomu!

Zajímá vás, jak mohou vypadat naše topné panely? Navštivte náš tradiční kamený e-shop a objevte širokou paletu designů topných panelů české výroby.